Hitlerova sebevražda v bunkru
Co znamenala pro konec druhé světové války smrt Adolfa Hitlera v bunkru pod berlínským Říšským kancléřstvím? Osud diktátora a jeho impéria připomíná repríza dokumentárního pásma Petera Duhana.
Dokument najdete na našem webu pouze po dobu jednoho měsíce.
Související
-
Kdyby nás v roce 1938 Hitler napadl, bránili bychom se stejně jako Ukrajinci, míní historik Kudrna
„Jak se ukazuje – dějiny se stále opakují a zřejmě se z nich nikdy nepoučíme. Modus operandi každého diktátora je v podstatě stejný,“ říká historik Ladislav Kudrna.
-
Jan Fingerland: Je možné srovnávat Putina s Hitlerem?
Mike Godwin si všiml, že s narůstající délkou debaty roste pravděpodobnost, že někdo vytáhne Adolfa Hitlera jako argument. Teď se hitleruje i v debatě o ruských hrozbách.
-
Hitler si asi nemyslel, že je země dutá, u Himmlera to už bylo jiné, míní historička Bernardová
Historička a učitelka Kristýna Bernardová tvrdí, že „Hitler byl tajemnem určitě obklopen“. Daleko víc pohlcen byl ale jiný muž.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.