Digitální signál míří na východ Čech

Vysílač Trutnov - Černá hora

V noci na zítřek skončí analogové vysílání programu ČT2 z vysílače Trutnov - Černá hora. Místo něj začne vysílat digitální síť 1, ve které naladíte i Český rozhlas Leonardo.

Pokrytí tzv. veřejnoprávního multiplexu se rozšíří na 75 % území a více než 77 % obyvatelstva České republiky. Černá hora je už devatenáctý vysílač velkého výkonu šířící multiplex veřejné služby.

Přechod na digitální vysílání se odehraje v noci z pondělí 31. srpna na úterý 1. září 2009 "střihem". Nejprve těsně před půlnocí definitivně skončí analogové vysílání programu ČT2 a krátce poté začne na uvolněném 40. kanálu digitální vysílání veřejnoprávního multiplexu. Digitální signál pokryje většinu území Královéhradeckého kraje, sousedící okrajové oblasti Středočeského kraje a části Pardubicka, Semilska a Jablonecka.

V síti 1 najdete celoplošné a speciální stanice Českého rozhlasu: ČRo 1 - Radiožurnál, ČRo 2 - Praha, ČRo 3 - Vltava, ČRo 6, ČRo Rádio Česko, ČRo Radio Wave, ČRo D-Dur a ČRo Leonardo. Česká televize šíří prostřednictvím sítě 1 všechny své programy (ČT1, ČT2, ČT24 a ČT4).

Další zdroje::
- Tisková zpráva České televize
- Web Českého rozhlasu o digitálním vysílání

Spustit audio
autoři: Jiří Suchomel, Tisková zpráva České televize