Čím se „kojí” holoubata

Holoubata v hnízdě, ilustrační foto

Takzvané holubí mléko má mnoho společného s mlékem savců. Je důležité nejen ve výživě mláďat, ale i pro jejich imunitní systém.

Za holubí mléko se označuje kašovitá hmota, kterou holubi i holubice krmí svá mláďata. Vytváří se ve voleti z buněk bohatých na bílkoviny a tuky. Kromě toho obsahuje i další živiny, ale to zdaleka není všechno. Australští vědci zjistili, že holubí mléko je nesmírně důležité pro zdravý vývoj imunitního systému.

Vědci v experimentech porovnávali účinky holubího mléka oproti umělé výživě, která obsahovala stejné množství živin. Z dřívějších experimentů je známo, že holoubata krmená umělou výživou neprospívají, nebo dokonce hynou. Proto vědci k pokusům vybrali jiná ptačí mláďata – kuřata.

Z výsledků pokusů vyplynulo, že kuřata krmená pravým holubím mlékem rychleji přibývají na váze a lépe prospívají než kuřata krmená uměle. Holubí mléko má výrazný vliv na střevní lymfatickou tkáň, rozhodující pro imunitu, i na složení střevních bakterií. Plní tak velmi podobnou funkci jako mateřské mléko savců, přestože se vytváří zcela odlišným způsobem.

Zdroj: PLoS ONE