Studentské závodní formule

30. říjen 2015

Je práce na projektu studentské formule splněným klukovským snem? Mohou studenti díky tomu nastartovat budoucí kariéru? A dá se považovat takový studentský projekt za výzkum, být tak třeba podnětem ke kvalifikačním pracem?

Mezinárodní závody studentských formulí zavítaly v srpnu poprvé do Česka. Do festivalparku na královéhradeckém letišti přijely týmy z různých koutů světa. Studenti různých technických univerzit z celé Evropy tak v závodech vyzkoušeli monopost, na kterém celý rok pracovali.

Jaké zkušenosti sbírají studenti u takového milionového projektu? Jsou studentské závodní formule výzkumem a startem pro kariéru po škole? Nebo je to splněný klukovský sen?

Naše pozvání přijali studenti elektrotechnické fakulty ČVUT, kteří na studentské formuli pracují: František Pech (nastupuje do magisterského studijního programu Elektrotechnika a energetika) a Jakub Dražan (nastupuje do magisterského studijního programu Otevřená informatika).

Do diskuse nám můžete v neděli po 22. hodině zatelefonovat, nebo napsat své názory na Facebooku, případně do diskuse pod tímto článkem.

autor: mmk
Spustit audio

Více z pořadu