Propaganda včera a dnes
Jak se šířila nacistická propaganda v předválečném Československu a jak vypadá propaganda dnes? Jak se do boje proti nacistické propagandě zapojovali umělci? Jakou roli v odolnosti vůči dezinformacím a konspiračním teoriím hraje pocit nedůvěry a odcizení vůči systému? Proč není komunikace lékem na všechno?
Poslechněte si debatu nejen o výstavách karikatur a hygieny a o projektu Sociologického ústavu AV ČR, Institutu SYRI a webu irozhlas.cz
Společnost nedůvěry mluví socioložka Paulína Tabery a kunsthistorička Eva Skopalová.
Třetí epizodu podcastu Vlákna připravila Magdaléna Trusinová.
Související
-
Fuková: Romové nevěří institucím a ty rozhodují bez nich. Komunitní organizování ale funguje
„Romové mají nedůvěru ve veřejné instituce a přijetí definice anticikanismu ji může pomoci postupně odbourávat a nastartovat dialog,“ věří vládní zmocněnkyně.
-
Martin Fendrych: Žije u nás přes milion cizinců, 570 tisíc z toho jsou Ukrajinci. Pomáháme jim dost?
Na konci dubna policejní prezident Martin Vondrášek oznámil, že loni v Česku žilo přes milion cizinců. Dodal, že nyní až 570 tisíc z nich tvoří Ukrajinci.
-
Politické strany svázané s polskou demokratickou opozicí nemůžou selhat, myslí si režisérka Holland
„Hodně se mi ulevilo, protože se to zdálo nemožné,“ komentuje výsledky voleb režisérka a scenáristka Agnieszka Holland.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.