Máte mobil pro pejska?

27. únor 2006

Opravdu jde o mobilní telefon pro psa, dokonce s přijímačem satelitní navigace GPS. A nejde ani o speciální filmovou atrapu pro psa pana Foustky z filmu "Konec agenta W4C".

Jak tento přístroj vypadá? Telefon má rozměry 9,4 x 5 x 2,5 cm. To omezuje použití, nejmenší plemena psů by přístroj prostě neunesla. Telefon komunikuje s mobilní sítí, díky které může páníček svému psovi zavolat. Pes samozřejmě nemůže svůj telefon vzít do packy, přiložit k uchu a říct "Haló?". Nedělejme z toho parodii. Telefon zvedne příchozí hovor automaticky. Aby přístroj nezvedal každý hovor, nastaví se automatický příjem jen pro konkrétní telefonní číslo. Ostatní příchozí hovory jsou ignorovány. Výrobce funkci nazývá INP (Incoming Number Protection). Aby pes vůbec z hovoru "něco měl", musí mít "mobil" výkonný reproduktor.

Přístroj má malý LCD displej pro signalizaci stavu akumulátoru a velikosti signálu. (Údaje samozřejmě kontroluje majitel, ne pes.) Mobilní telefon se obvykle musí uchovávat v suchém prostředí. Zkuste ale domluvit psovi, aby neběhal kalužemi a neválel se. Přístroj je proto odolný proti vodě. To zdaleka není vše, výrobce uvádí, že bude možné dokonce svého miláčka lokalizovat pomocí GPS.

Logo

Hračička, jak jinak tuhle věc nazvat, bude na pultech obchodů během března 2006. Je samozřejmě otázka, v kterých zemích se ony pulty budou nacházet.

Než se začnete ptát sami sebe, "který blázen si to proboha může koupit?", mrkněme se na statistiku, kterou připravil výrobce tohoto zvláštního přístroje:
- jen v USA je 65 milionu psů
- 83 % "páníčků" si říká tatínek a maminka (ve vztahu k pejskovi)
- 31,5 milionů lidí kupuje svým pejskům vánoční dárky
- totéž dělá 39 milionů majitelů kočiček
- 13,5 milionu koček slaví své narozeniny, stejně jako 9,8 milionu psů

Tato statistika zahrnuje jen trh ve Spojených státech. V tomto úhlu se najednou zdá mobil pro psa vynikajícím obchodním artiklem.

Nepřáli jste si někdy mít podobné zařízení, když jste zoufale vyřvávali do oněmění jméno svého psa někde uprostřed pole? GPS je v tomto případě skvělým pomocníkem. Jak ale bude reagovat pes, který uslyší své jméno a páníčka nevidět? Možná by k tomu řekli své ochránci zvířat.

Logo
autor: Patrik Veselík
Spustit audio

Více z pořadu