Jak na podcasty

Abyste nezmeškali žádný díl svého oblíbeného rozhlasového pořadu, už nemusíte v konkrétní hodinu zapínat rádio. Začněte používat podcasty a všechny odvysílané díly se vám automaticky stáhnou do počítače, tabletu nebo mobilu.

Začněte zdarma odebírat naše rozhlasové pořady ve formě podcastů a můžete definitivně pustit z hlavy, kdy se vlastně vysílají. Po odvysílání se totiž automaticky objeví ve vašem chytrém telefonu.

Smartphone vás automaticky upozorní na nové díly. Poslechnout si je pak můžete kdykoliv, dokonce i když nejste připojeni k internetu – ať už jste v MHD, ve frontě nebo doma, stačí nasadit sluchátka nebo pustit reproduktor.

Jak na to?

Potřebujete pouze dvě věci: nainstalovat si podcastovou čtečku a poté vybrat pořady, které chcete pravidelně odebírat. Odebírat můžete i speciální tematické podcasty, do kterých pro vás naši editoři vybírají to nejlepší z rozhlasové nabídky.

Které programy automaticky stahují podcasty?

Podcastových čteček je velké množství. Vybrali jsme pro vás několik z těch nejpopulárnějších. Zvolte tu svou podle toho, jaký operační systém má váš mobilní telefon:

– Android: Podcast Addict nebo Google Podcasts
– iOS: Apple podcasts nebo Overcast

Podcasty Českého rozhlasu též můžete odebírat ve službě Spotify, která je dostupná jak pro Android, tak pro iOS od firmy Apple.

Jakmile nainstalujete čtečku, vyberte si pořady, které chcete odebírat. Najdete je buď přímo v podcastové čtečce (jednoduše do ní zadejte název pořadu), nebo na našem webu podcasty.rozhlas.cz.

Podcasty vám samozřejmě nabízíme zdarma.

Ještě podcasty nepoužíváte? Tady jsou 3 důvody, proč byste měli

  1. Nezmeškáte žádný díl svého oblíbeného pořadu – všechny se vám automaticky stáhnou do počítače, tabletu nebo mobilu.
  2. Už žádné přizpůsobování se programu, který pro vás naplánoval někdo jiný. Díky podcastům si své oblíbené pořady poslechnete ve chvíli, kdy budete mít čas a náladu.
  3. Sestavíte si rádio přímo na tělo.