Hledá se nejlepší smrk. Semen je ale nedostatek, lesníci proto přemýšlí, čím osadit české lesy
Vědci a lesníci hledají nejlepší smrky pro budoucnost českých lesů. Genetickými a pěstebními pokusy potvrdili, že nejlépe se daří původním druhům. Nedostatek semen kvůli kůrovcové kalamitě i oteplování klimatu ale lesníky nutí přemýšlet i o jiných druzích stromů. Poslechněte si celou Vědu Plus.
Ve Vědě Plus uslyšíte také, že biopásy na polích pomáhají zvyšovat biodiverzitu. Řada druhů ptáků a savců díky nim přežívá zimu. Fakulta elektrotechnická ČVUT otevírá novou laboratoř pro výzkum a výuku nanoelektrických technologií Nanolab. A bakterie vysoce odolné vůči antibiotikům připraví o život víc lidí než HIV nebo malárie. To je jeden ze závěrů nové varovné studie.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.
František Novotný, moderátor


Setkání s Karlem Čapkem
Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.