Evangelíci Pastoral Brothers: Naše církev je barevná, najdete v ní ledacos
Se dvěma evangelickými faráři Karlem Müllerem a Jakubem Malým, známými především jako Pastoral Brothers, chce poslední dobou mluvit skoro každý. Není divu, jejich YouTube videa, podcast a účty na Facebooku, Twitteru a Instagramu sklízejí úspěchy (i hejty) u nás i za hranicemi. Nebyl by to ale Hergot!, aby se nesnažil vyhnout klišovitým a neustále se opakujícím otázkám.
V rozhovoru pro Hergot! se tedy nedozvíte, jak to mají Pastoral Brothers se sexem a co je přimělo uvěřit v Ježíše. V souladu s hlavním povoláním Karla i Jakuba bude nejvíc řeč o Bibli a různých přístupech k jejímu čtení a výkladu.
Ale dojde i na to, zda při tolika aktivitách, co Karel s Jakubem mají, nehrozí farářům vyhoření. Nebo jak pojímají svou osobní zbožnost, kde se snaží čerpat sílu pro další duchovní vývoj a jak je to s ideovou pestrobarevností českého evangelického prostředí. „Dříve se identita zakládala na negativním vymezení – jsem evangelík, protože nejsem katolík. To už ale, doufám, skončilo, “ říká Jakub.
Nešlo ovšem vynechat ani palčivou otázku po budoucnosti lidových nekatolických církví, které se snaží udržet při životě i početně slabší společenství. „Možná jednou budeme muset dělat úplně jinou práci a farářina bude jen něco jako koníček. Ale chci, aby vznikala úplně nová společenství s novými lidmi, a do toho plánuju napřít svoje síly,” vysvětluje Karel.
Kde Karel čerpá duchovní inspiraci a proč Jakubovi nic neříká meditace a kontemplace? Jak vyfasovali Pastoral Brothers nálepku náboženských manipulátorů od Ateistů ČR? Je tohle ten nejlepší rozhovor s Pastoral Brothers, jak tvrdí Dominik? Poslechněte si celý rozhovor s Jakubem a Karlem v rámci Hergot!u.
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.