Jsem ročník: 1978
Na Radiu Wave zastávám práci?
Spolu s Petrem Wagnerem, Honzou Škrobem a Jakubem Ortem tvořím Hergot!.
Předtím jsem stihl?
Zatím nic významného; vše mám rozpracované; velkou radostí pro mě bylo působení v kapele Baby Dorado, která… snad se jednou dá opět dohromady.
Nejraději poslouchám?
V poslední době zejména následující písničkáře a kapely: Leonard Cohen, Tom Waits, Johnny Cash, Captain Beefheart, Nick Cave & The Bad Seeds, The National, The Black Keys, Arcade Fire, Bill Frisell, Cotton Jones, Justin Townes Earle, Josh T. Pearson, Richard Hawley, hudbu ze sbírek Alana Lomaxe, Bill Evans, Zachary Cale, WU-LYF, Nick 13, Woodsy Pride, Jonathan Richman, Phosporescent, Prodavač, The Smiths, Morrissey, New Order. Můžu sem napsat, že se mi líbí i písničky od U2?
5 pro mě zásadních alb:
Nelehký úkol… Zde alespoň pět – řekněme – iniciačních:
Leonard Cohen – Songs of Leonard Cohen
Bill Evans – Sunday at the Village Vanguard
Tom Waits – Big Time
Rainer Ptacek – Nocturnes
Jeff Buckley – Grace
Jestli čtu, tak většinou?
Hlavně knížky popularizující religionistická a psychologická témata; zajímají mě ale i jiné obory; oblíbil jsem si Very Short Introductions od Oxford University Press; sem tam se ponořím i do knihy z úplně jiného ranku; z časopisů snad jen Dingir (o současné náboženské scéně); recenze desek na internetu.
Když mám volný čas, tak ho trávím?
Poslechem hudby, četbou, hrou na kytaru, sportem, přemýšlením a pokusy o nepřemýšlení.
K jídlu a pití mám nejraději?
Z jídla – mexickou kuchyni, durum, vegetariánské experimenty, zapékaná jídla obecně, pizzu quattro formaggi; z pití – vodu, čaj, z alkoholu víno a pálenky.
Co bych chtěl sdělit světu?
Lidi musej bejt různaký, jinak by se svět přestal točit. To mám od paní Hopewellové (z povídky Řádní venkované od Flannery O´Connorové).
Všechny články
-
Co je to geopolitika globálního katolicismu? Odpověď nabízí nová kniha politologa Petra Kratochvíla
Římskokatolické komunity dávno nejsou v tradičně katolických evropských zemích početně nejsilnější. Proč? V pořadu Hergot! to vysvětluje politolog Petr Kratochvíl.
-
O zenu, stoicismu a „náhodách“ se zakladatelem Eccentric Clubu Jakubem Horákem
Jakub Horák je znám především jako politický marketér. Zajímá se o stoicismus, zen buddhismus i křesťanství. Ale sám se označuje za vědeckého materialistu. Jak je to možné?
-
O nejděsivější nemoci středověku s publicistou Františkem Kalendou
Hrdina nového historického detektivního románu Františka Kalendy Mikuláš se v roce 1212 po letech vrací ze Svaté země do rodných Čech. Přináší si však lepru.
-
V tvorbě kapel Dukla a post-hudba hledám průniky s mojí vírou, říká teolog Tomáš Sixta
Může se křesťanská teologie vážně zajímat o populární kulturu? Teolog Tomáš Sixta je o tom bytostně přesvědčen.
-
Na něco, co mě přesahuje, jsem si sáhla už u porodu, říká influencerka Kateřina Saint Germain
Kateřina Saint Germain se proslavila pod přezdívkou My Cooking Diary jako kuchařka a influencerka. V posledních letech se místo vaření zaměřila na osobnostní rozvoj.
-
Naplňování potřeb bez diskriminace. Armáda spásy jako charitativní organizace i církev
Čím je konkrétně Armáda spásy? V Hergot!u to vysvětluje lékařka tohoto společenství Andrea Pekárková a František Pekárek, národní ředitel pro sbory Armády Spásy.
-
Pokřtíme Ježíše, tentokrát pořádně! Pastoral Brothers o své nové knize Boží týpek
Evangeličtí faráři Jakub Helebrant a Karel Müller, kteří jsou známí jako Pastoral Brothers, vydávají svou třetí knihu. Má název Boží týpek a zabývá se Ježíšem.
-
K nadpřirozenému zásahu se nemůžu vyjádřit, říká badatel zkoumající konverzi Jakub Cigán
Nevěřící lidé často nedokážou pochopit, jak někdo může uvěřit a přidat se k nějakému společenství. Pro určité skupiny věřících je ale vysvětlení jasné – Boží působení.
-
Rozdat si to na férovku se zlem. O folk hororu Město v mlze s publicistou Jardou Konášem
Na legendární značku Hudebních masakrů lze asi těžko zapomenout. Jméno Jardy Konáše už ale dávno není spojené jen s palbou do odfláklé muziky a hloupých textů.
-
Zůstane po nás víc dobra, nebo zla? Ptá se autor knihy Páchat dobro, novinář Jiří Pasz
Na stránkách knihy Páchat dobro jsou popsané příběhy z různých zemí, ve kterých Jiří dokumentoval humanitární a rozvojové projekty a dopady přírodních katastrof nebo válek.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »