Při otisku bot J. A. Bati do pamětní desky jsme zjistili, že měl každou nohu jinak velkou, uvedl Robert Hájek
Robert Hájek je zakladatelem Nadačního fondu J. A. Bati, inicioval výrobu pamětní desky a připravuje knihu Jak bratři Baťové obouvali svět. Byl hostem Apetýtu.
Podnikatel z Uherského Hradiště Robert Hájek se zasazuje o pokračování baťovské tradice. Inicioval pamětní desku a sochu J. A. Bati v Uherském Hradišti a pamětní desku na vile ve Zlíně, kde dnes sídlí Český rozhlas.
Je zakladatelem Nadačního fondu J. A. Bati. Nyní znovu rozbíhá zapomenutou výrobu sodovky jménem Baťovka, kterou rodina Baťů začala vyrábět v Uherském Hradišti už v roce 1897.
Po obnovení výroby sodovky má i vlastní etiketu, kterou navrhla zlínská designérka Martina Stankušová. „Chtěli jsme trošku jiný styl, který by byl moderní a oslovil i mladší generaci,“ vysvětlil Robert Hájek, který svůj záměr odstartoval v roce 120. výročí založení sodovkárny.
Současně také iniciuje vydání knihy pro děti o tom Jak bratři Baťové obouvali svět, kterou napsala Markéta Pilátová, nominovaná na cenu Magnesia Litera a cenu Josefa Škvoreckého za román Žluté oči vedou domů a epos Má nejmilejší kniha.
Rozhovor s Robertem Hájkem si můžete poslechnout ze záznamu.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.