Prezident Petr Pavel navštívil zatopené oblasti v kraji. Ocenil solidaritu mezi lidmi

Prezident Petr Pavel o solidaritě mezi lidmi
Obnova povodněmi poškozených míst potrvá podle prezidenta Petra Pavla až roky. Vláda podle něj musí obcím pomoci. V úterý navštívil Bohumín, Opavu, Krnov, Mikulovice a Jeseník. Cestu předem neavizoval, aby nezatěžoval složky integrovaného záchranného systému.
Prezident Petr Pavel Ocenil solidaritu lidí, kteří podporují třeba osamělé seniory. „Naštěstí našli spoustu dobrých duší, které jim přišly na pomoc. A to bych chtěl zdůraznit, protože to se objevilo ve všech místech – solidarita nejen na úrovni mezilidské, to znamená mezi sousedy na jedné ulici, ale i lidí, kteří přijeli z druhého konce republiky,“ uvedl prezident.
Obce potřebují podle hlavy státu pomoci také s organizací nadcházejících krajských a senátních voleb. V postižených místech je třeba udělat rychle bourací práce, ale pokud by se starostové měli řídit platnými předpisy, potrvá to dlouho, poznamenal Pavel. Starostové by proto podle něj uvítali, kdyby bylo možné zjednodušit výběrová řízení na dodavatele.
Mohlo by vás zajímat
Nejnovější zprávy
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Írán vyslal na Izrael 150 raket. Výbuchy se ozývaly v Tel Avivu i Jeruzalémě, lidé už mohou opustit kryty
-
Existují důkazy, že Rusko plánuje útok. Musíme usnadnit zbrojení i pohyby vojáků, říká eurokomisař
-
Málo zločinců? Tak si dojdeme pro dělníky. Trump si uzurpuje pravomoc, která mu nepřísluší, míní Klvaňa
-
Policie zasahovala v budově Filozofické fakulty kvůli 24leté ženě. Natáčela video oslavující střelce