Povídání v Podkroví Klicperova divadla s populární a osobitou herečkou Jitkou Smutnou

7. červen 2020

Energická, osobitá, extrovertní, ale také otevřená hlubokým citům, taková je herečka Jitka Smutná. Začínala v Pardubicích, v roce 1976 odešla za režisérem Janem Kačerem do Ostravy, kde strávila plodných 14 let. Založila tam rodinu a hlavně tam sehrála spoustu velkých rolí: Fanku v Loupežníkovi, Agátu v Ženitbě, Mirandu v Bouři.

V roce 1990 se Jitka Smutná vrátila do Prahy.

Čtěte také

Nastoupila do Národního divadla (Pekař Jan Marhoul, Sbohem Sokrate, Sekretářky, Pygmalion), diváci na ni chodili i do Divadla bez zábradlí (Racek, Hlučná samota) nebo divadla Kolowrat (Smlouva od A. Goldflama, Černé mléko.

Za roli pokladní v této hře byla nominována na cenu Thalie). Za zajímavou rolí neváhala ani dojíždět zpátky do Ostravy (chůva ve hře Romeo a Julie).

Jitka Smutná patří také k úspěšným filmovým, dabingovým, televizním i rozhlasovým herečkám a moderátorkám.

Jitka Smutná

Od ledna 2014 byla moderátorkou pořadu Dvanáct ve dvanáct na Dvojce Českého rozhlasu.

autor: Český rozhlas Hradec Králové
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.