Božský Čech Josef Mysliveček na Vltavě. Připomeňte si tvorbu geniálního skladatele

18. říjen 2022

Největší audioportál na českém internetu

Josef Mysliveček | Foto: Profimedia

Životopisný film Il Boemo vstupuje do českých kin. Poslechněte rozhovory s tvůrci, čerstvou recenzi a také speciální sobotní Operní večer s oratoriem Adam a Eva.

Do českých kin vstupuje 20. října dlouho očekávaný snímek Il Boemo zachycující život českého skladatele Josefa Myslivečka. Zažil strhující úspěch v Itálii i společenský úpadek v posledních letech života, kdy bojoval s venerickou chorobou. Jeho příběh převyprávěl režisér Petr Václav a hudbu k filmu natočil renomovaný soubor Collegium 1704 s Václavem Luksem.

Vltava připomene Myslivečkovu tvorbu v sobotu 22. října od 20 hodin Operním večerem s jeho oratoriem Adam a Eva. Ve stejný den od 17 hodin bude s režisérem Petrem Václavem hovořit ve Vizitce Tomáš Pilát. V neděli 23. října pak od 16:30 v pořadu Klapka představíme film Il Boemo.

Mohlo by vás zajímat

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.