Zvláštní hlavolam a zvláštní elektromobil

4. leden 2016
Podle Muska bude typický akumulátorový modul pro domácnost odvozen ze sady baterií z elektromobilu Tesla model S - bude mít plochý tvar a bude možno jej připevnit na zeď

V prvním Magazínu Leonardo roku 2016 jsme se věnovali technice. Představili jsme dva kousky hardwaru, které jsou opravdu hodně odlišné.

Dva rysy ale mají společné: jedním je relativně vysoká cena. Ovšem tím druhým rysem je jejich vysoká užitná hodnota a koncepce, která míří do budoucnosti. Tím prvním kouskem hardwaru je malá černá kostička Rubiks Futuro Cube, která se vejde do kapsy. Tím druhým nepoměrně větší elektromobil Tesla Model S.

Luxusní automobil je drahý a luxusní elektromobil ještě dražší. Jenže stačí počítat. Když jezdíte a za každých sto kilometrů zaplatíte ani ne 40 korun a vaším servisem bude pouze dolévání kapaliny do ostřikovačů, máte investici do luxusu za osm let zpátky. Elektromobil se za osm let stane stejně drahým, jako současný vůz vyšší střední třídy na pohonné hmoty. A bude dál zlevňovat. S Janem Marušincem, předsedou Asociace elektromobilového průmyslu, jsme se projeli v elektromobilu Tesla Model S.

O zvláštním hlavolamu Rubikova Futuro Kostka jsme si povídali s Janem Krejsou a Jaroslavem Altmannem ze společnosti Princip.

Poslechněte si celý díl Magazínu Leonardo ze záznamu v článku nebo v archivu pořadu v iRadiu.

autor:Marek Kuchařík
  • Věda