Vyhořet může každý. Zpověď Cibulky, Šípkové, Peckové a rady Radkina Honzáka nebo Jana Cimického

6. prosinec 2020

Co všechno jsme ochotni obětovat vidině úspěchu a dokonalosti? A co určitě neradit nikomu trpícímu vyhořením a jak naopak pomoci? Odpovídá dokuseriál Kateřiny Mikulcové podle knihy Vyhořet může každý.

V prvním díle se dozvíte, proč manažerka Petra přestala úplně spát a jak si moderátor Aleš Cibulka na své vyhoření zadělával již v dětství. Sportovkyně Olga Šípková chtěla všechno zvládat sama, ale bylo to nad její síly. Co určitě neradit nikomu trpícímu vyhořením a jak naopak pomoci?

Druhý díl si klade otázku, co všechno jsme ochotni obětovat vidině úspěchu a dokonalosti. Radkin Honzák pohovoří o egu a věčném dokazování sobě i ostatním, jak jsme skvělí. Psychiatr Jan Cimický léčí nejen manažery a poradí, jak vyhoření předcházet. Operní pěvkyně Dagmar Pecková se snažila skloubit péči o děti s operní kariérou a stále si myslela, že problémem jsou její hlasivky.

Třetí díl dokumentární série nás vezme na křest knihy Vyhořet může každý. Jak se hrdinky a hrdina poučili z vlastního vyhoření a kam vedou jejich další životní kroky? Vyhoření je léčitelné, ale léčba trvá dlouho a bez odborné pomoci je velmi obtížná.

Spustit audio