U lidí sázím na jejich energii, prozrazuje šéf rozvojové spolupráce Charity ČR

9. červenec 2023

„To, co považuji za nejdůležitější, je přirozená praktičnost a široký záběr, flexibilita a schopnost u práce přemýšlet,“ říká o svém týmu Jiří Škvor, vedoucí oddělení Humanitární pomoci a rozvojové spolupráce Charity Česká republika. „U lidí sázím hodně na energii. Věřím, že když někdo má odhodlání, energii a zároveň je dostatečně kvalitní na to, aby si věci srovnal, je schopen dělat tuto práci perfektně,“ dodává.

Čtěte také

Jiří Škvor působil v mnoha zemích, pracoval také pro OSN a své zkušenosti zúročuje jako vedoucí oddělení. Věří v Boha a v sílu lidského intelektu, v soucit a laskavost. 

Je přesvědčen, že humanitární organizace, které chtějí uspět, musejí obstát v mimořádné konkurenci a udržet na vysoké úrovni velmi širokou škálu dovedností.

Více o nejen profesní cestě Jiřího Škvora v Hovorech. Moderuje Eva Hůlková. 

autor: Eva Hůlková
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.