Tisíce praktických lékařů se v online seminářích zdokonalují v péči o pacienty s Covid-19
Společnost všeobecného lékařství nabízí ve svých webinářích aktuální informace špičkových odborníků. Lékaři se mohou dopředu i živě ptát. Semináře může sledovat i laická veřejnost.
Projekt praktickylekar.online přináší dvakrát týdně webináře nejen o otázkách spojených s Covid-19. Jsou přenášeny živě, polovina času každého semináře je věnována dotazům lékařů a diskuzi účastníků.
Na praktickylekar.online můžete dvakrát týdně v úterý a ve čtvrtek od 17 hodin sledovat živé přenosy webinářů. Přednášejících se můžete živě ptát a své dotazy můžete zasílat i dopředu. Na webu jsou záznamy všech doposud odvysílaných seminářů.
„Probíhají zde diskuze ohledně rychlotestů, karantény, řešíme, jak o pacienty pečovat a kdy je posílat do nemocnice,“ říká Svatopluk Býma, předseda Společnosti všeobecného lékařství, která webináře organizuje. „Učíme se, jak s touto chorobou bojovat, naše poznatky se každým dnem obohacují. Praktičtí lékaři tak dostávají nejnovější informace, které jsou v danou chvíli k dispozici.“
Čtěte také
Organizátoři svými webovými semináři nahrazují klasické kontaktní semináře, které teď nemohou pořádat. Ukázalo se, že jejich online forma má své výhody. O probíraných tématech totiž informují špičkoví odborníci.
První přímý přenos si pustilo více než 600 praktických lékařů, přednášejícím položili přes 100 dotazů. V posledních 24 hodinách záznam přednášek zhlédlo více než 2 000 praktiků. Podle Býmy webináře sleduje online až dva a půl tisíce lékařů a jejich počet roste.
„Informace dáváme i na naše webové stránky a podobně to dělají kolegové ze Sdružení praktických lékařů České republiky. Informace ve webináři jsou ale nejvíce aktuální,“ upozorňuje Býma.
Pořádající Společnost všeobecného lékařství, která je součástí České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně, běžně pořádala celkem 14 seminářů za rok. Všechny kontaktní akce jako semináře nebo kongresy jsou ale zrušeny. Odborné lékařské společnosti je proto přesouvají na podzim, takže online vzdělávání je v tuto chvíli jedinou možností.
Související
-
V Africe je méně turistů, kvůli tomu roste pytláctví a chybí peníze na ochranu přírody
frické národní parky jsou uzavřené a ochranářské projekty omezují své aktivity. Kvůli výpadku příjmů nebudou schopné platit lidem, kteří přírodu chrání před pytláky.
-
Biochemik Konvalinka: Vláda zabrzdila včas. Uvolňování je správné, promořování ne
Vláda představila plán na postupné uvolňování opatření, která souvisejí s šířením koronaviru. Biochemik Jan Konvalinka míní, že přistoupit k rozvolňování je správně.
-
Kardiaci ohrožení Covid-19 musejí rychle reagovat na případné zhoršení stavu
Nemoc nejvíce ohrožuje plíce, zasažení srdce je ale také nebezpečné. Výjimečně může způsobit zánět srdečního svalu, situaci komplikují i další choroby a vyšší věk pacienta.
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.