Téma staré jako lidstvo samo a přesto pokaždé aktuální: Holky z ulice

24. duben 2022

Prostitutky. Holky u silnice. Ženy v sexbyznysu. Poslechněte si příběhy žen, které si na předměstí Plzně vydělávají prostitucí na drogy. Lukáš Houdek se vypravil na předměstí, kde se prolíná svět prostituce a drog. Sledoval kontakt sociálních pracovníků spolku Ulice Plzeň, kteří přímo v terénu nabízí pomoc závislým ve formě hygienických pomůcek i vybavení užívaného při konzumaci drog. 

„U drog je to tak, že se to musí vydržet. Musím, protože když tady nebudu stát a neudělám peníze, tak budu mít absťák, nebudu mít kde bydlet, nebudu mít co jíst,“ popisuje jedna z žen.

Čtěte také

Problém prostituce je v Plzni podle neziskových organizací řešen jen z pozice represe a nikdo nehledá řešení i z pohledu těchto sexuálních pracovnic.

V zahraničí přitom existují vyčleněné zóny, tedy se všemi aktéry předem domluvené místo, které ostatním „nevadí“, kde je prostituce povolená.

Víc si poslechněte v audiozáznamu.

Dokument Lukáše Houdka a sound-designéra Adama Voneše, který vznikl pro podcast Exteriéry v produkci HateFree Culture pro Český rozhlas upravil Ivan Studený.

autor: Lukáš Houdek
Spustit audio

Související