Šílenostmi přivolávám pozornost. Lidi si díky nim pamatují, co jsem chtěl říct, vysvětluje popularizátor vědy Petr Juračka

8. březen 2021

Ponorka je zábavná věc, líbilo se nám špehovat raky. Ale je řízená drátem a ten já vždycky zašmodrchám, směje se hydrobiolog, fotograf a popularizátor vědy Petr Jan Juračka. Když se fotka povede sama a není v tom odříkání, tolik si jí necením. S Mirkem Náplavou jsem chytil první výškovou nemoc, šestnáct hodin jsem zůstal paralyzovaný ve stanu, je dobré si to prožít. Ale teprve když přitom vzniká něco trvalejšího, tak mě to zajímá. Co zažil na svých expedicích? A co plánuje?

autoři: Lucie Výborná ,
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.