Salmonelu nebo listérii v potravinách zjistíme už za 6 hodin, tvrdí bioložka

23. srpen 2016
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 02512199.jpeg

Jak co nejrychleji detekovat závadné bakterie v potravinách? O tom, jak lze použít bionanotechnologie, hovoří v Magazínu Leonardo Zuzana Bílková z Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice.

Běžně se přítomnost škodlivých mikroorganismů v potravinách prokazuje velmi obtížně a zdlouhavě. To může po odebrání vzorku trvat až 36 hodin.

„Nám se podařilo se vyvinout takový mikroanalytický systém, který umožní detekovat patogenní bakterie za několik hodin. Výsledky jsme schopni garantovat už za 6 hodin,“ tvrdí Bílková.

Její tým se zaměřil na čtyři nejrozšířenější patogeny, mezi které patří třeba salmonela nebo listérie. „Ty jsme rychle a specificky schopni prokazovat,“ dodává vědkyně.


„Používáme specifické protilátky, molekuly, které přednostně působí na patogenní organismy. Tyto protilátky navážeme na magnetické částice o rozměru mikrometr. A když jsme je v podobě magnetické suspenze přidali třeba do mléka, tak patogenní bakterie například salmonely se „vychytaly" na antisalmonelové protilátky. Pomocí silného magnetu jsme přitáhli magnetické částice, a ty jsme přenesli na senzor, který je dokáže detekovat.“

Celý bionalyzátor je velikosti kreditní karty, a je zamýšlen tak, aby mohl být použit v terénu laiky. „Senzor uvnitř pomocí akustických vln zobrazí přítomnost patogenní DNA.“ popisuje Bílková.

Podle ní metoda nahradí několikadenní kultivační testy. „Důležité je například z velkého objemu mléka vychytat ty specifické patogenní baktérie. Důležité je, aby se nám do toho nepletly laktobacily a jiné přirozeně se vyskytující organismy.“

„Producent mléka potřebuje zjistit, jestli mléko není kontaminované, aby ho mohl předat k dalšímu zpracování. Čas tady hraje roli, protože jde o surovinu, která podléhá zkáze v čase,“ upozorňuje Zuzana Bílková.

Spustit audio