Regulace jsou sice někdy absurdní, ale nemůže si každý dělat, co chce, myslí si přední advokátka Glatzová
Přední česká advokátka Vladimíra Glatzová založila před 30 lety právní firmu. S rodinou žila v Paříži, Frankfurtu, Londýně, kořeny a domov má ale stále v rodné Praze. „Nepracuji stejně, jako v devadesátkách, ale pořád mě to fakt baví. Do ústraní ještě jít nechci,“ říká v pořadu Hovory.
Čtěte také
„Lidé někdy žijí utahaným životem z práce do práce a jsou tak unavení, že jim nepřijde do hlavy myšlenka na něco, co by je skutečně potěšilo,“ myslí si.
„Dnes jsou regulace někdy absurdní, ale kdybychom nechali jen ty ,žraloky‘, aby si dělali, co chtějí, dopadne to špatně,“ odpovídá advokátka na otázku, jestli není na škodu, že přibývá stále víc regulací a zákonů.
Jak udržuje rovnováhu mezi prací a odpočinkem? Co myslí tím, když říká, že dobíjí baterky aktivitou? A co jí do života přináší chůze? Poslechněte si celé Hovory Petra Šimůnka v audiozáznamu.
Související
-
Kordová Marvanová: Kandidát na významnou funkci musí počítat s prověrkou své minulosti
Ohrozilo by důvěryhodnost justice, pokud bychom rezignovali na prověrku jejich minulosti? Nerozdělovala bych to na věci před a po roce 1989,“ říká Kordová Marvanová.
-
Karel Hvížďala: Problémy justice a přeplněné věznice
K dlouhodobým problémům justice, která je i 30 let po roce 1989 závislá na politické moci, přibyl další problém jmenováním do funkce ministra spravedlnosti Pavla Blažka.
-
Apolena Rychlíková: Oběti sexualizovaného násilí čelí v Česku předsudkům ze strany justice
Zlehčování násilí, popírání jeho negativních dopadů na psychiku obětí, obviňování obětí, omlouvání pachatelů a připisování projevů násilí jejich „nezvládnutým pudům”.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.