První prohra s Jágrem. Kladno nestačilo na Třebíč, prohrálo 3:5. Utkání sledovalo 5 tisíc diváků

24. únor 2019 08:41

Útočník Jaromír Jágr se ve svém třetím duelu v sezoně podílel asistencí na brance Tomáše Plekance, Kladno si však v předposledním 59. kole první ligy z ledu Třebíče odvezlo porážku 3:5 a neuspělo poprvé po pěti zápasech. Souboj sledovalo ve vyprodané hale 5000 diváků.

Horácká Slavia otevřela skóre v přesilové hře už po 140 vteřinách od úvodního buly a v 25. minutě odskočila do dvoubrankového vedení. Obrat Rytířů nastartoval v 31. minutě Jágr, který se u zadního hrazení ujal puku, nabruslil si před pravý kruh a před brankou našel zakončujícího Plekance.

Ten byl i u vyrovnávací akce v 37. minutě, kdy s Antonínem Melkou ujel při vlastním oslabení do přečíslení dvou na jednoho, vyměnil si s ním puk a v rozhodující chvíli mu ho znovu vrátil. Hosté dokonali zvrat opět v početní nevýhodě zásluhou Patrika Machače.

Domácí však v poslední části třikrát udeřili a po gólech Karla Nedbala, Radima Ferdy a Matěje Psoty zvítězili 5:3.

„Vůbec jsme si nezasloužili vyhrát. Jakžtakž jsme odehráli alespoň druhou třetinu, ale odehrát dobře jen dvacet minut je strašně málo,“ řekl trenér Rytířů David Čermák.