Plus slaví pět let v éteru novou zvukovou grafikou. Hlasem stanice je Marek Holý

1. březen 2018

Přesně před pěti lety, 1. března 2013, zahájila vysílání nová stanice – Český rozhlas Plus. Jediná česká stanice mluveného slova byla zpočátku slyšet jen na internetu a středních vlnách Dvojky a pouze od 16 hodin do půlnoci.

V následujícím roce už mohli Plus poslouchat lidé v Praze a okolí na frekvenci 92,6 FM a od 2. listopadu 2015 vysílá 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Před pěti lety začalo vysílání Plusu zprávami v 16 hodin a jednou z hlavních zpráv byl právě start nové stanice. „Nabízíme vám analytickou publicistiku, diskuzní pořady, komentáře, analýzy, relace zaměřené na vědu a kulturu,“ shrnul zprávař Martin Ulrich.

V roce 2016 vzrostl počet posluchačů analyticko-publicistické stanice na 90 tisíc týdně, o rok později ladí Plus už přes 100 tisíc lidí týdně. V květnu 2017 prošla rekonstrukcí studia a Český rozhlas Plus od té doby vysílá z moderního vysílacího komplexu i full HD videa.

Projděte se vysílacím komplexem:

Projděte se vysílacím komplexem

Páté narozeniny slaví Plus novým sloganem „Když chcete vědět proč“ a novou zvukovou grafikou. Od 1. března tedy uslyšíte pořady i zprávy s novými znělkami. Novým hlasem stanice se stal herec Marek Holý. Stanice má také od 1. března nového šéfredaktora Petra Šabatu.

Podle bývalého šéfredaktora Ondřeje Nováčka bylo za změnou grafiky získání přirozenějšího, mladistvějšího a modernějšího image stanice. To vše by měl reprezentovat právě Marek Holý. Poslechněte si ukázku nové zvukové grafiky, kterou uslyšíte od 1. března 2018 od 8 hodin:

autoři: jpr , Jan Solnička
Spustit audio