Plus na Světě knihy: Křest audioknihy Niny Špitálníkové Severka, Knížky Plus o cestě knihy a s Ex libris na Blízký východ i do Ruska

22. květen 2024

Navštivte expozici Českého rozhlasu na knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy. Najdete ji od 23. do 26. května v Křižíkově pavilonu D (stánek KD106), kde vás čekají křty zajímavých knih i audioknih, rozhovory s oblíbenými spisovateli a tvůrci podcastů!

Na Světě knihy nebude ani letos chybět Český rozhlas Plus.

Čtěte také

Ve čtvrtek 23. května od 14:00 představí Ridina Ahmedová a Veronika Ruppert svou podcastovou sérii Odpustit, která přibližuje osudy lidí, pro něž je těžké odpustit druhým, nebo naopak touží po tom, aby bylo odpuštěno jim.

Na ně naváže od 15:00 Karolína Koubová s Knížkami Plus. V debatě se svými hosty budou probírat cestu knihy od rukopisu ke čtenáři.

V pátek od 15:00 proběhne křest audioknihy Niny Špitálníkové Severka. Audioverzi autorčina prvního románu o strastiplné cestě mladé ženy z KLDR do Jižní Koreje nabídne Český rozhlas Plus exkluzivně v Radioknize od 22. května ve 23:33 (na webu a v mujRozhlas od 23. května).

V nabídce e-shopu Radiotéka.cz

Jak česká literatura rezonuje u německy mluvících sousedů? Jaká témata z českého prostředí mohou být atraktivní pro zahraniční literární publikum? Co může dát česká literatura Evropě a světu? Píše se jinak pro českého a jinak pro německého čtenáře? A jak práci spisovatelů a překladatelů může ovlivnit umělá inteligence? Na to se zeptá Karolína Koubová v Knížkách Plus literárních osobností, které jsou známy v českém i německy mluvícím prostředí, mají co říct a je dobré je poslouchat. V sobotu od 11:00.

Sobotní poledne pak můžete strávit ve společnosti pořadu Ex libris, který se tentokrát zaměří na knihu komentátora Jana Fingerlanda Hebrejky o ženských biblických hrdinkách, která byla loni nominována na cenu Magnesia Litera. Jak na její přípravu autor vzpomíná i v perspektivě událostí, které v posledních měsících zmítají Blízkým východem? A chystá pokračování?

Následně komentátor Libor Dvořák, který nedávno dokončil překlad knihy Náš byznys je smrt o historii Wagnerovců a o jejich vlastníkovi Jevgeniji Prigožinovi, prozradí, jak se takový titul překládá a jak je složité ho vůbec napsat? Autory této knihy jsou ruští novináři Ilja Barabanov a Denis Korotkov.

Program Českého rozhlasu na veletrhu Svět knihy 2024

Těšíme se na vás!

autor: knem
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.