Plavit se na ostrov La Palma je jen pro velké kluky, říká s nadsázkou lodní kapitán Kučera

31. březen 2023

„Kanárské ostrovy jsou mou největší srdcovkou, a to právě proto, že to jsou šťastné ostrovy, jak se jim také dřív říkalo,“ říká lodní kapitán, instruktor a pedagog Jiří Kučera. Je tam podle něj nejlepší klima na světě, a to přesto, že ostrovy obklopuje velký živel. „Jsou tam ale i hory, Atlantik, krásná příroda a mám pocit, že tam najdete úplně vše,“ dodává.

Nejraději má ale ostrov La Palma. „Je nejzelenější a má spousty úžasných věcí a také málo turistů, protože pláže jsou spíš menší.“ Není tam ale jednoduché připlout.

Čtěte také

„Říkávám, že to je tak trochu za odměnu. Protože plavba není úplně jednoduchá. Jednak díky podnebí, které tam tvoří vzduchovou trysku mezi ostrovy, a pak je tam velké vzdutí vln. Plavit se tam je už prostě pro velké kluky.“

Navíc je tam početná česká komunita. „Žije tam kamarád Libor a vždy když připluji, tak mi přinese bedýnku se svou vlastní bio úrodou – avokáda, mandarinky, pomeranče a další úžasné věci. Česká komunita tam funguje velmi přátelsky – vlastně je to pro mne asi hodně o tom čistém přátelství,“ přiznává.

Celé Hovory Vladimíra Kroce si poslechněte v audiozáznamu.

autoři: Vladimír Kroc , lup
Spustit audio

Související