Petr Fiala: Evropská unie jde od krize ke krizi a není schopná problémy opravdu řešit

15. prosinec 2015
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Petr Fiala

Jak vidí předseda ODS Petr Fiala a podle vlastních slov eurorealista tvář současné evropské politiky Občanské demokratické strany? Dokáže ji partaj přesvědčivě a srozumitelně komunikovat svým voličům?

„Ani na besedách s našimi voliči se nesetkávám s tím, že by nerozuměli naší evropské politice,“ prohlásil v pořadu Interview Plus Petr Fiala.

Podle něj je politika ODS jasná a realistická. „I proto spoustu lidí teď říká, že jsme měli pravdu.“

„Ukazuje se, že skutečně evropská integrace v této podobě nemůže dál fungovat, a Evropská unie nemá odpovědi na výzvy dnešní doby, ať už jsou to otázky týkající se udržení Řecka v eurozóně nebo problém obrovské migrační vlny.“

Předseda ODS s názory, že je potřeba více Evropy a více integrace, absolutně a dlouhodobě nesouhlasí. „Řada problémů, kterým jsme v minulosti čelili, byla způsobena právě přílišnou politickou integrací, pro kterou nejsou v Evropě podmínky.“

„V Evropě nevzniká politický národ, neexistuje zde společná evropská identita, což znamená, že zde ani nejsou podmínky pro přílišnou míru solidarity mezi jednotlivými státy,“ soudí Fiala.

Právě dnešní koncept Evropské unie, kdy se na každý problém reaguje stále větší integrací prováděnou byrokratickými postupy, zjevně nefunguje, vysvětlil politik.

„Evropská unie jde od krize ke krizi, ale bohužel není schopná opravdu řešit problémy evropských států,“ kritizoval realitu evropské integrace Petr Fiala.

Daří se Občanské demokratické straně oslovit veřejnost? Na které voliče partaj cílí? A neškodí jí obstrukce ve Sněmovně? Nejen na tyto otázky odpovídal v Interview Plus předseda ODS a poslanec Petr Fiala.

autoři: oci , mro
Spustit audio