Oteplování je pro naše ložiska dost důležitý faktor, říká šéf Bílinské kyselky Vojtěch Milko

Vojtěch Milko, výkonný ředitel společnosti BHMW ( Bohemia Healing Marienbad Waters)
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vojtěch Milko, výkonný ředitel společnosti BHMW ( Bohemia Healing Marienbad Waters)

Vojtěch Milko na českém trhu obchoduje s léčivými prameny. Ve svém byznysu ředitel Bílinské kyselky naslouchá přírodě.

Bílinská kyselka vyvěrá z hloubky 190 metrů. Když si člověk zkusí odkrokovat tu vzdálenost, zjistí, že to není málo,“ říká o zdroji host Hovorů a dodává:

V dnešní době bohužel vnímáme oteplování, je to pro podstatu našich ložisek dost důležitý faktor. Nedostatek srážek samozřejmě ovlivňuje obnovu pramenů. V období, kdy jsou horka, jsme nervózní a sledujeme předpovědi počasí. Prameny musíme hlídat a být k nim šetrní.“

Živelné katastrofy by byly fatální

Zdroje léčivých podzemních vod jsou pod dohledem odborníků, kteří dávají ujištění, že Bílinská kyselka je proměnou klimatu prozatím netknutá. Do úplně jiné dimenze se však dostává šéf společnosti, která ji posílá na trh, úvahou o možných přírodních katastrofách, o nichž v Čechách běžně neuvažujeme.

Kdyby nastala pohroma, jakou je zemětřesení nebo potopy, skutečně si neumím představit, že by to neovlivnilo kvalitu pramenů.“

Odvézt si ji v láhvi

Milko vysvětluje cílení na celorepublikový, místní trh. „Snažíme se především uspokojit naši populaci, protože pokud někdo z Ostravy navštíví naše lázně, nepochybně uvítá, že si může koupit jakoukoli z léčivých vod v obchodě a vzít ji s sebou,“ podotýká k oblibě kyselky a dodává, že lázně Teplice, kde se minerální pramen stáčí, navštěvují samozřejmě i cizinci.

Proti překyselení

Každý pramen má podle odborníka specifickou chuť a je třeba si ho uvědomit. „Bílinská kyselka má zvláštní indikaci. Máme rádi a jsme konzumenti dobrých potravin a ne vždy nám vše sedne,“ poznamenává o Češích v souvislosti s bílinskou léčivou vodou a dodává, že je právě kyselka vhodná napříkald na překyselení žáhy, tudíž v sobě nese lehkou slanou pachuť.

Poslechněte si celý rozhovor Naděždy Hávové s jejím hostem.

Spustit audio
autor: Naděžda Hávová|zdroj: Český rozhlas

Související