Nemyslím, že pokud člověk nemá zrak, tak je v životě nějak ochuzen, prozrazuje nevidomá klavíristka a zpěvačka Skleničková

8. květen 2022

Ráchel Skleničková je nevidomá klavíristka a zpěvačka. Díky svému talentu, píli i odvaze hrála jako sólistka s velkými hudebními tělesy, ale také s Miro Žbirkou. Kolem života nevidomých podle Skleničkové panuje mnoho mýtů. „Lidé si asi nedokážou představit, že se život i všechny další zážitky dají vnímat sluchem, čichem, hmatem nebo chutí. To je asi ten nejčastější předsudek, ale bylo by jich i víc,“ popisuje v pořadu Hovory.

Mezi její koníčky patří vedle hudby poznávání hlasu ptáků, které jí občas prozradí, jestli je v lese, na louce nebo třeba na poli. A pak vůně. „Na druhou stranu jsem ráda, že ve městě už máme plno technologií,“ prozrazuje s tím, že se tak líp dokáže orientovat.

Čtěte také

„Já si nemyslím, že pokud člověk nemá zrak, tak je v životě nějak ochuzen. Je spousta zdravých a vidících, kteří se cpou brambůrkami a leží na gauči – a to jim stačí ke štěstí. To mně tedy ne. Jsem ráda za zážitky, za poznání, za cesty a vůbec za to, co dělám, tedy za svou hudbu,“ prozrazuje.

Jak si nevidomí hledají partnery? Jak se dostala k hudbě a proč ji tak miluje? Poslechněte v audiozáznamu pořadu Hovory Tatiany Čabákové.  

Spustit audio

Související