Naplnily se naděje revolucí 1989? Přijďte debatovat s Klausem, Wałęsou nebo Sedláčkem

5. listopad 2019

Český rozhlas Plus organizuje 11. listopadu mezinárodní konferenci Evropa bez železné opony: 30 let svobody. Akce se uskuteční v Nové budově Národního muzea a vy můžete být u toho. Co se bude na konferenci dít a jak se jí můžete zúčastnit?

Na konferenci promluví a budou spolu diskutovat bývalý polský prezident a laureát Nobelovy ceny míru Lech Wałęsa, bývalý český premiér a prezident Václav Klaus, bývalá diplomatka a kandidátka na slovenskou prezidentku Magda Vášáryová, spoluzakladatel strany Fidesz Tamás Deutsch, historik a šéfredaktor deníku Gazeta Wyborcza Adam Michnik.

Čtěte také

O tom, jestli liberální demokracie ve střední Evropě a v západním světě umírá, budou debatovat americký politolog, autor knihy Lid versus demokracie Yascha Mounk, politolog Jacques Rupnik, profesor práva na britské Cardiff Law School  Jiří Přibáň, ekonom Tomáš Sedláček, profesorka politologie Alina Munghiu-Pippidi, bývalý premiér a senátor Petr Pithart a další osobnosti.

Vstup na konferenci je možný po předchozí bezplatné registraci. Po vyplnění krátkého formuláře vám přijde vstupenka na uvedenou e-mailovou adresu. Vstupenku si, prosím, vezměte s sebou na konferenci, abychom ji mohli u vstupu zkontrolovat. Registrovat se můžete zde až do pátku 8. listopadu, nebo do naplnění kapacity sálu.

Konferenci můžete také poslouchat ve vysílání Českého rozhlasu Plus, nebo sledovat živě na sociálních sítích a webu stanice.

autoři: Petr Šabata , Zuzana Netolická