Můžeme dál… Brasilia

17. květen 2013

Hlavní město Brazílie očima a foťákem Davida Vávry. A unikátní film z Brasilie z konce 60. let.

V pravidelně nepravidelném setkání s Davidem Vávrou v rámci cyklu Můžeme dál…, která natáčíme v klubu Dobeška, zavítáme do Brazílie. V desítkách fotografií na nás čeká hlavní město Brazílie a architektonický rozmach, které zažilo za prezidenta českého původu Juscelina Kubitschka. Tématem bude i tvorba architekta Oscara Niemeyera a dalších.

Obrazový záznam prezentace vzniká díky projektu SlidesLive.

Film: Brasilia v šedesátých letech
Unikátní film a diapozitivy Františka Kubiše z let 1962-66 zachycuje mimojiné stavbu českého velvyslanectví v Brasilii a další reálie, které jste mohli v přednášce Davida Vávry vidět v jejich současné podobě. Film „Brasilia 1962-66 aneb Tahal jsem kačera po Brasilii“ sestříhal Kamil Kubiš, laskavě poskytli Karin a Kamil Kubišovi.

Brasilia

Všechna audioslideshow cyklu Můžeme dál... najdete na adrese
LEONARDO.ROZHLAS.CZ/VAVRA.

David Vávra

Autorem veškerých autorských děl obsažených v těchto audiovizuálních materiálech je David Vávra a Český rozhlas vykonává na základě poskytnuté licence práva k těmto autorským dílům, k audiovizuálním záznamům a k dalším předmětům duševního vlastnictví. Jakékoliv jiné užití než přehrání audiovizuálních záznamů pro osobní potřebu, zejména zhotovení rozmnoženiny a jakékoliv jejich šíření, je nepřípustné, a je porušením autorského zákona a v rozporu s trestněprávními předpisy.

autor: mrk
Spustit audio