Miloš Zeman: Invazi migrantů do Evropy organizuje Muslimské bratrstvo

4. leden 2016

Prezident Miloš Zeman ve svém vánočním projevu řekl, že čelíme organizované invazi, a nikoli spontánnímu pohybu uprchlíků. Kdo tuto invazi organizuje, vysvětlila hlava českého státu v pořadu Interview Plus.

„Po této odpovědi možná někteří vaši posluchači omdlí,“ varoval prezident.

Zeman vychází ze dvou zdrojů. „Když jsem byl na návštěvě ve Spojených arabských emirátech, tak korunní princ mi říkal, že střechovou organizací všech islámských teroristických skupin je Muslimské bratrstvo.“

Jejími členy jsou například šéf Al Kajdy, šéf Talibanu a další, citoval arabského politika prezident.

Druhým zdrojem jsou výroky marockého ministra zahraniční. „Když tu nedávno byl, říkal mi, že Muslimské bratrstvo se snaží ovládnout nejen celý muslimský svět, ale celý svět, má to i ve své ideologii,“ tvrdí Zeman.

„Na základě těchto informačních zdrojů od muslimů a významných arabských politiků se domnívám, že tuto invazi organizuje Muslimské bratrstvo s využitím finančních prostředků z celé řady států.“

Hlava státu má i další podpůrné další doklady pro svá tvrzení. „Podle nedávno zveřejněného odhadu Interpolu je do invaze zapojeno přibližně 30 tisíc převaděčů. Podle jiných údajů jen v Turecku jich je 25 tisíc.“

„Zorganizovat tak obrovskou síť převaděčů není možné spontánním, nahodilým pohybem nebo stěhováním národů, vyžaduje to velmi důkladnou organizační přípravu,“ vysvětlil Zeman.

Jsou zde i další dva faktory, které se nevylučují, ale doplňují, pokračoval prezident.

„Jestliže někteří evropští politici pozvou migranty do své země, je to jeden z faktorů, který migrační vlnu spouští," upozornil Zeman.

Muslimské bratrstvo nemůže zahájit válku proti Evropě, na to nemá sílu. Podle prezidenta tedy volí tato organizace jinou metodu.

„Muslimské bratrstvo může připravit rostoucí migrační vlnu a postupně ovládat Evropu, jako se to děje v některých západoevropských městech, kam se už teď policisté bojí jet. Na jedné straně Willkommenskultur, a na druhé straně snaha Muslimského bratrstva naplnit své cíle,“ rozkryl příčiny i hrozby migrační krize Miloš Zeman.

Poslechněte si celé Interview Plus s prezidentem České republiky Milošem Zemanem!

autoři: oci , Michael Rozsypal
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.