Maurer: Pořady o vaření si vybírejte jako z jídelního lístku

16. únor 2015
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Pavel Maurer ve studiu Reginy

Možná už se vám to někdy stalo. Pozdě odpoledne si zapnete televizi a na několika programech běží pořady o vaření. Už brzy navíc začne vysílat první ryze kulinářský kanál TV Mňam.

Kromě pořadů v televizích a rádiích se vaření dostává na stránky časopisů a internetu. Přitom ještě před 20 lety byly recept v tištěných médiích bílou vránou, jak konstatuje gastronomický publicista Pavel Maurer:

„Mě samotného někdy až udivuje, že některé pořady, které podle mého soudu kvalitu moc nemají, tak nicméně mají velmi vysokou sledovanost. Já bych řekl, že celorepublikový zájem je, ale nenechme se mýlit, že je to specialita jenom české kuchyně. Všude na světě, kde mají co jíst, gastronomie letí strašně moc.“

Maurer je rád za bohatou nabídku kulinářských pořadů, ale nejpodstatnější je si vybrat správně.

„Je to takové meníčko, které dostáváme na trhu. Teď jde o to, jestli se v tom meníčku chceme poučit nebo jestli se chceme podívat jenom na nějaký recept anebo jestli věříme lidem, kteří jsou někdy více showmani než kuchaři,“ uvažuje odborník.

Podle něj má zájem lidí o pořady o vaření také dobrou stránku.

„My si často sypeme popel na hlavu, když říkáme, že máme nejraději plné talíře, které stojí málo peněz. Do jisté míry to pravda je. Ale já jsem pořád optimista, cítím určitý nárůst kvality ať už u lidí jako spotřebitelů, tak u provozovatelů restaurací nebo stravování,“ uzavírá Pavel Maurer.

autoři: mvo , bum
Spustit audio