Kamiony a prostitutky aneb Rok 1991 v pohraničí
V červenci roku 1991 se v Dubí na Teplicku konal protest proti kamionové dopravě, která městem bez ustání proudila. Obyvatelé města se tak museli vyrovnávat se zhoršeným ovzduším, ale také s dopravními zácpami a častými nehodami. Po sametové revoluci tolik vítané otevření hranic přineslo v zemi, kde chyběla dálniční síť nemalé problémy.
Čtěte také
Komplikace s dopravou však nebyly jediným negativním jevem, který pohraničním oblastem přinesl pád železné opony. Jak se můžeme dočíst v dobovém tisku, místa kolem hraničních přechodů, kde se koncentrovali cizinci ze Západu, přitahovala i děti, které za pár marek myly cizím řidičům auta, nebo rovnou žebraly.
Především ale v těchto místech kvetla prostituce. Ta na sebe nabalovalo zločiny, jako byl například obchod s bílým masem.
O prodejných ženách i ale i mužích a dalších problémových jevech, si s bývalým kriminalistou mravnostní policie Lubomírem Fialou je dalším dílu cyklu 30 let poté.
Poslechněte si celý díl v audiozáznamu.
Související
-
Ústí připravuje vyhlášku o zákazu prostituce. Pokutu bude moci dostat i zákazník
Radní města Ústí nad Labem schválili návrh vyhlášky zakazující prostituci. Strážníci budou moci podle návrhu dávat pokuty i zákazníkům prostitutek.
-
Vláda projedná zákon o regulaci prostituce, normu navrhuje Praha
Vláda projedná návrh zákona, který má regulovat prostituci. Normu předložilo hlavní město Praha. Prostitutky by podle tohoto návrhu například musely mít průkazy a c...
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.