Jsem pravý opak George Sorose, nerad spekuluji, přiznává šéf Trinity Bank Radomír Lapčík

16. únor 2021

Radomír Lapčík se vypracoval z nuly mezi světovou bankéřskou elitu. Jeho peněžní dům má miliardové obraty. Říká, že ve finančním světě je to hodně o vztazích. 

„Jsem pravý opak George Sorose. My nespekulujeme zásadně na nic, ale pracujeme. Podle baťovského motta: Z kapek moře, z haléřů miliony. Pracovitost a systematičnost, to je to, co reprezentuje moje chování, co prosazují ve svých bankách. My nejsme součástí trhů nebo bank, které jsou spekulativní,“ říká v pořadu Hovory.

Čtěte také

Od stejného postupu pak odrazuje i své klienty.

Vždy si prý musí být jistý, že jeho cesta je správná. „Tím, že je založená na hodnotách, na poctivosti a pracovitosti, tak prostě věřím své cestě a při práci si hledám i takové kolegy. Loni jsme měli kolegu, který byl dobrý spekulant, ale prostě jsme se rozešli. Nechci takové lidi ve svém týmu,“ přiznává.

Přitom sám začínal s deseti tisíci korunami, starým počítačem a jednou kolegyní.

Kam je dnes výhodné investovat? Proč jsou pro něj manželka a děti důležitější než podnikání? Poslechněte si v audiozáznamu pořadu Hovory Naděždy Hávové.

autor: Naděžda Hávová
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.