Jaroslav Petr: Výlety do slepých uliček

4. leden 2013

Mýlit se je lidské. Také vědci jsou jenom lidé, a tak se nemůžeme divit, že se čas od času zmýlí. Vlastně se pletou dost často. Omyly a výlety do slepých uliček jsou nedílnou součástí vědeckého bádání.

Jaroslav Petr v roce 1983 absolvoval Vysokou školu zemědělskou v Praze. Pracuje ve Výzkumném ústavu živočišné výroby, kde se zabývá reprodukční biologií. Přednáší o biotechnologiích na vysokých školách: na České zemědělské univerzitě v Praze, Pedagogické a Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy a na Biologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Ve volném čase se zabývá popularizací výsledků vědeckého bádání. Je autorem knihy Klonování. Hrozba, nebo naděje?, která hledá odpovědi na otázky genového inženýrství a zkoumá tuto problematiku i z hlediska práva, etiky či ekologie. Spolupracuje s Českým rozhlasem, Lidovými novinami, Respektem a řadou dalších médií. Píše sci-fi. Jeho povídky vyšly v několika antologiích u nás i v zahraničí. Je také autorem publikace „Když jdou ryby rybařit“, která vyšla jako jeden z titulů edice Leonardo.

Prof. Ing. Jaroslav Petr, DrSc. (Výzkumný ústav živočišné výroby)

Poslechněte si také předchozí Vstupte! prof. Jaroslava Petra.

Pondělní Vstupte!:

Repríza rozhovoru v pořadu Vstupte! Stanislav Vaněk, redaktor časopisu Vesmír, hovoří s Martinem Branišem o růstu lidské populace a problémech s tím spojenými.

Spustit audio

Více z pořadu