Jan Hamáček: Článek Janka Kroupy mě šokoval, je plný lží a spekulací. Je to nejtěžší okamžik mého života

7. květen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jan Hamáček (ČSSD), ministr vnitra
0:00
/
0:00

Pardubický hejtman Martin Netolický včera potvrdil tvrzení serveru Seznam Zprávy, že s ním spolustraník a šéf ČSSD Jan Hamáček před plánovanou, a posléze zrušenou, cestou do Moskvy mluvil. Opravdu mělo jít o získání milionu vakcín Sputnik V.

Podle autorů textu měl Jan Hamáček v plánu „vyměnit mezinárodní skandál“ kauzy Vrbětice za dodávky ruské vakcíny. Hamáček ve středu řekl, že na autory Janka Kroupu a Kristinu Cirokovou podá trestní oznámení. 

Já chci říci, že mě ten článek šokoval, je plný lží a spekulací. Ten článek neobsahuje ani jednu citaci. Říká, že pracuje s informacemi od účastníků schůzek na ministerstvu vnitra, (…) Nicméně – ani jedna přímá řeč. Spekulace. Lži. Musí říct, že je to asi nejtěžší okamžik mého života, a to já mám za sebou relativně dlouhou politickou kariéru.
Jan Hamáček

Cestu do Moskvy už máme potvrzenou 

Ondřej Kundra z týdeníku Respekt si všímá hlavně to, že hejtman Martin Netolický (ČSSD) potvrdil Hamáčkův úmysl do Moskvy opravdu odletět. „To ve chvíli, kdy věděl, že je tady případ Vrbětice,“ říká.

Čtěte také

To, že vzápětí Hamáček Netolického odvolal z dozorčí České pošty, pak komentuje slovy:

„Přijde mi to ze strany Hamáčka podobné, jako se zbavil Tomáše Petříčka. Když proti němu neúspěšně kandidoval na předsedu ČSSD. Obvykle se říká, že vítězům sluší větší míra velkorysosti, ale zatím Hamáček postupuje přesně opačně, a svých oponentů se zbavuje,“ dodává Kundra.

Komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk si pak všímá paradoxního „vítěze“ celé Hamáčkovy kauzy, a to premiéra Andreje Babiše (ANO). „Celá ta tahanice totiž překrývá hned tři jeho velké problémy – deník Jaroslava Faltýnka, nedobrou covidovou situaci a pak Babišův střet zájmů.“

O ČSSD se pak Honzejk domnívá, že míří do „věčných lovišť“, jakoby si vůbec neuvědomovala, jak katastrofálně taky mohou dopadnout v podzimních volbách.

Výrok týdne s Janem Burdou najdete v audiozáznamu. Hosty byli Ondřej Kundra z týdeníku Respekt a komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk.

autoři: Jan Burda , lup
Spustit audio

Související