Jak mění migrace Evropu? Přijďte diskutovat na veřejnou debatu Plusu

7. květen 2019

Migrační krize skončila. V posledních dvou letech jsou podle dat OSN počty příchozích do Evropy nižší než v roce 2014 (tedy před vypuknutím tzv. migrační krize).

Je integrace imigrantů úspěšná? Jak migrace změnila a mění Evropu? Nejen o tom bude další veřejná debata Plusu, tentokrát v Hradci Králové.

Zapojte se i vy! Přijďte 14. května v 18:30 přímo do Studijní a vědecké knihovny v Hradci králové, nalaďte vysílání Českého rozhlasu Plus nebo sledujte živý videopřenos na Facebooku a webu Českého rozhlasu Plus. V sále ovlivníte průběh debaty díky hlasování během přímého přenosu.

Hosty veřejné debaty budou spisovatelka Radka Denemarková, ředitel organizace Člověk v tísni Šimon Pánek, ředitel Institutu Václava Klause Jiří Weigl, viceprezidenta Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar a Robert Stojanov z Mendelovy univerzity v Brně. Moderuje Michael Rozsypal.

Podle Šimona Pánka je nesmysl říci, že migrace je vyřešena. Ostatně Evropa podle něho potřebuje imigraci, i z ekonomických důvodů:

Jiří Weigl si myslí, že migrační krize neskončila a ani skončit nemohla, protože migrace je zásadní prioritou „pokrokářského hlavního proudu v politice a v médiích na dnešním Západě“:

A na debatu zve i Robert Stojanov, který se migrantů v lese nedočkal…

autor: jpr
Spustit audio

Související