Jak chce EU překonat současnou hospodářskou krizi?

1. prosinec 2008

V dnešních Informacích z EU se budeme věnovat současné hospodářské krizi v Evropě a nabídneme vám záznam z vyhlášení ceny Jeana Moneta za rok 2008.

Evropská komise představila 26. listopadu souhrnný plán, kterým chce Evropě pomoci překonat současnou hospodářskou krizi. Plán obnovy je založen na dvou hlavních prvcích, které se vzájemně posilují. Za prvé se jedná o krátkodobá opatření, jejichž účelem je podpořit poptávku, zachránit pracovní místa a napomoci k obnově důvěry v evropské hospodářství. Za druhé jde o tzv. "chytré investování", které by v delším období vyústilo ve větší růst a udržitelnou prosperitu. Více uslyšíte ze záznamu tiskové konference, na které hovořil předseda Evropské komise José Manuel Barroso a eurokomisař pro hospodářské a měnové záležitosti Joaquín Almunia.

V druhé části Informací z EU vám nabídneme záznam z vyhlášení ceny Jeana Moneta za rok 2008. Tato cena se uděluje za podporu výuky a výzkumu v oblasti evropské integrace na univerzitách nejen v EU, ale i ve světě. Cenu letos získal profesor Dai Bingran z univerzity Fudan v Šanghaji. Cenu předal eurokomisař pro vzdělávání, kulturu a mládež Ján Figeľ.

Audiovizuální materiál tiskového střediska EU

Premiéru pořadu Informace z EU si poslechněte dnes ve 23.00. Připravila ho Kamila Drtilová.

autor: Kamila Drtilová
Spustit audio