Ing. arch. Eva Dvořáková: Ve světě industriálních památek

Vstupte!
Vstupte!

Památky nemusí vždy nutně vyzařovat pouze luxus a vznešenost dávných časů. Mnohdy nabízí také rovinu, kterou bychom mohli nazvat prostým slovem užitečnost. Patří k nim Vítkovické železárny, ale i koněspřežka nebo Karlův most.

Co všechno do kategorie technických, průmyslových a industriálních památek spadá? Kolik takových památek na území České republiky máme? Jak je možné je zapojit do života současné společnosti? V premiéře pořadu Vstupte! 14.2. 2013 bude od 11 hodin odpovídat ing.arch. Eva Dvořáková z Národního památkového ústavu.

Ing. arch. Eva Dvořáková absolvovala architekturu na stavební fakultě ČVUT v Praze. Od roku 1974 působí v oblasti památkové péče, v Národním památkovém ústavu vede agendu technických památek, věnuje se výzkumu industriálních a technických areálů a objektů. Patří k iniciátorům Sekce ochrany průmyslového dědictví Národního technického muzea v Praze (1987)a je členem vědecké rady Výzkumného centra průmyslového dědictví při ČVUT. Ing. Dvořáková je spoluautorkou řady publikací, například Industriál paměť východiska, Industriální cesty českým středozápadem, Technické památky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, nebo Industriální skanzen Čechy a Morava.

Ing. arch. Eva Dvořáková ve studiu Leonarda

Chcete se o industriálních, technických a průmyslových památkách dozvědět víc a současně si některé prohlédnout? Jednou z možností je přednáška ing. arch. Evy Dvořákové z roku 2009: Industriální památky ... v DOXu!, kterou Marek Kuchařík upravil do audioslideshow.

Zítra ve Vstupte!
V pátek si od 11 hodin budete moci poslechnout premiéru dalšího z autorských pořadů Vstupte! doc. Michala Stehlíka.