Informační technologie mění medicínu

26. duben 2014

Aktigraf a další technologické novinky. 26. dubna

Aktigraf, světelná maska, elektrická transkraniální stimulace a další technologické novinky zlepšují zdravotní stav pacientů s duševním onemocněním a usnadňují práci lékařů.

Představíme je v sobotním vydání Leonardo Plus Cestopisu mysli s jeho hlavním hostem, profesorem psychiatrie Cyrilem Höschlem, ředitelem Psychiatrického centra Praha/ Národního ústavu duševního zdraví.

Současná medicína hraje úlohu hasiče, který hasí požár - tedy nemoc, která již propukla. Stane se medicína budoucnosti medicínou prevence? Kdy budou lidé znát svá zdravotní rizika, třeba díky testu DNA, a na jejich základě budou moci preventivně sledovat svůj zdravotní stav jen v určitých oblastech, které test vyhodnotil jako rizikové?

V pořadu vystoupí psychiatr Filip Španiel z Psychiatrického centra Praha/Národního ústavu duševního zdraví a nebude chybět výpověď pacientky, která nosí aktigraf, který v předstihu zaznamenává změny jejího zdravotního stavu.

Pořad připravila Terezie Jirásková, vysíláme ho 26. dubna od 16:10.

Své názory, náměty a dotazy pro další vydání pořadu Leonardo Plus Cestopis mysli zasílejte na adresu terezie.jiraskova@rozhlas.cz, do předmětu prosím uveďte Cestopis mysli s prof. Cyrilem Höschlem.

Spustit audio