Host Studia Leonardo: Eliška Hašková Coolidge z Amerického institutu pro politické a ekonomické systémy

16. únor 2015
Studio Leonardo

Jak se učí etická výchova u nás a ve světě? Jak funguje projekt na podporu etické výchovy, ve kterém se propojily státní úřady, firmy a neziskový sektor? Jaká zkušenost z amerického prostředí se osvědčila při tomto typu vzdělávání v Česku?

Hostem Martiny Maškové je Eliška Hašková Coolidge ze správní rady Amerického institutu pro politické a ekonomické systémy (AIPES), někdejší asistentka amerických prezidentů a nositelka ocenění Významná Češka v zahraničí.

Eliška Hašková Coolidge pochází z významné pražské bankovní rodiny. Od roku 1950 žila Spojených státech. Vystudovala diplomacii na Georgetown University School of Foreign Service. Byla asistentkou pěti amerických prezidentů, věnovala se zejména styku s veřejností. Po osmnácti letech přestoupila na ministerstvo zahraničí USA, kde byla mimo jiné náměstkyní šéfa protokolu Spojených států nebo alternující zástupkyní velvyslance v Organizaci amerických států.
Po návratu do České republiky se dál věnuje rozvíjení kontaktů mezi ČR a USA a poradenství v otázkách personalistiky, public relations, protokolu a etikety ale také gastronomie a turistiky. Působí v Americké obchodní komoře a ve správní radě Amerického institutu pro politické a ekonomické systémy (AIPES). Je nositelkou ocenění Významná Češka v zahraničí.


autor: mam
Spustit audio