HLASUJTE: Souhlasíte s trestem pro ruské sportovce, nebo ne?

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ruští sportovci na stupních vítězů při zimní olympiádě v roce 2014

Rusko je na čtyři roky vyloučeno z olympijských her a mistrovství světa. Rozhodnutí vydal výbor Světové antidopingové agentury (WADA).

Důvodem je ruský dopingový skandál, který vypuknul už v roce 2014. Země tak přijde o letní hry v Tokiu 2020, zimní olympiádu v Pekingu 2022 a světové šampionáty.

Zákaz se ale nebude týkat těch sportovců, kteří prokáží, že se skandálem nemají nic společného. I tak ovšem budou startovat pouze pod neutrální vlajkou.

Ruská strana se už nechala slyšet, že podá odvolání. K trestu se vyjádřili ruští politici, podle kterých je trest neférový a součást západního tažení proti Rusku.

Dnešní Radiofórum se vás ptá:

Souhlasíte s trestem pro ruské sportovce, nebo ne? Co si myslíte o skandálu, do kterého byly zřejmě zapojeny i ruské úřady? A co si myslíte o reakcích ruských politiků, že trest je součástí politického boje? A myslíte, že podobně rozsáhlé dopingové kauzy se mohou objevit i v dalších zemích?

Napište nám do komentářů, hlasujte v této anketě, nebo napište na Facebook a Twitter (#Radiofórum). Hlavně ale poslouchejte živé vysílání Plusu od 12:34. 

Spustit audio
autor: Český rozhlas Plus

Odebírat podcast

Související