HLASUJTE: Souhlasíte s přejmenováním náměstí před ruskou ambasádou v Praze?

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Zavražděný ruský opoziční politik a bývalý vicepremiér Boris Němcov
0:00
/
0:00

Náměstí před ruským velvyslanectvím v Praze ponese jméno zavražděného ruského politika Borise Němcova. Návrh v pondělí jednomyslně schválili radní hlavního města. 

Změna se týká také promenády ve Stromovce, která ponese jméno zavražděné novinářky Anny Politkovské. Radní chtějí změnami vyjádřit solidaritu s ruskou opozicí a hnutím za lidská práva.

Jejich krok už dřív kritizoval prezident Miloš Zeman. Označil ho za „klasický projev malé upatlané čecháčkovské snahy někomu to nandat a u toho být schován za bukem.“ Ruská strana zatím situaci nekomentovala.

Dnešní Radiofórum se ptá:

Co si myslíte o přejmenování náměstí před ruskou ambasádou? Souhlasíte, nebo nesouhlasíte s hlavou státu, že jde o upatlané čecháčkovské snahy to někomu nandat? Proč ruské velvyslanectví podle vás zatím nekomentovalo změnu adresy, na které sídlí? A potřebuje ruské hnutí za lidská práva podporu ze zahraničí, nebo ne? 

Napište nám do komentářů, hlasujte v této anketě, nebo napište na Facebook a Twitter (#Radiofórum). Hlavně ale poslouchejte živé vysílání Plusu od 12:34. 

Spustit audio
autor: Český rozhlas Plus

Odebírat podcast

Související