HLASUJTE: Podporujete vojenskou invazi turecké armády na sever Sýrie, nebo ne?

Turecko si připravuje půdu pro další útok v severní Sýrii
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Turecko si připravuje půdu pro další útok v severní Sýrii

Turecko včera zahájilo invazi na sever Sýrie. Ofenziva směřuje proti kurdským milicím, které se podstatně podílely na boji s tzv. Islámským státem. Přitom spolupracovaly i s americkými jednotkami.

Turecko ovšem označuje kurdské bojovníky za teroristy. Oficiálně má vpád turecké armády do Sýrie zajistit vytvoření bezpečnostní zóny. K operaci dal Ankaře volnou ruku americký prezident Donald Trump.

Turecký bezpečnostní zdroj agentuře Reuters sdělil, že operace začala leteckými údery a bude ji podporovat dělostřelectvo a ostřelování z houfnic.

„Neotáčejme se ke Kurdům zády,“ na to prohlásil český ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Premiér Andrej Babiš (ANO) naopak turecký plán podporuje.

Dnešní Radiofórum se vás ptá:

Podporujete vojenskou invazi turecké armády na sever Sýrie? Jak si vysvětlujete změnu amerického postoje ke svým dřívějším spojencům Kurdům? Co podle vás znamená, že se proti vojenské operaci Turků postavila Sýrie, Rusko a Írán?

Napište nám do komentářů, hlasujte v této anketě, nebo napište na Facebook a Twitter (#Radiofórum). Hlavně ale poslouchejte živé vysílání Plusu od 12:34. 

Spustit audio
autor: Český rozhlas Plus

Související