HLASUJTE: Měl by premiér Babiš (ANO) požádat o potvrzení důvěry své vládě?

Premiér Andrej Babiš (ANO)
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Premiér Andrej Babiš (ANO)
0:00
/
0:00

Předseda opoziční ODS Petr Fiala vyzval premiéra Andreje Babiše (ANO), aby požádal Sněmovnu o potvrzení důvěry vládě. Důvod? Výsledky předběžné zprávy auditorů Evropské komise a podezření ze střetu zájmů samotného premiéra.

Andrej Babiš: Dodržuji české a evropské zákony, v žádném střetu zájmů nejsem

Premiér Andrej Babiš reaguje na schůzi sněmovny na informace o výsledku auditu Evropské komise ohledně jeho možného střetu zájmů dotací pro Agrofert.

Podle Evropské komise, která poslala do Prahy předběžnou auditní zprávu, je premiér Andrej Babiš ve střetu zájmů a Česká republika by měla vrátit dotace pro Agrofert počínaje únorem 2017. To ale Andrej Babiš ve Dvaceti minutách Radiožurnálu odmítá – zpráva, kterou ani neviděl a nechce vidět, je podle něj otázkou právní expertízy.

ODS chce, aby byly výsledky auditu zveřejněny a aby se zastavilo proplácení všech dotací pro holding Agrofert. Premiér ale nic takového v plánu nemá a hodlá počkat na překlad zprávy.

„Pokud chce předseda Fiala vyvolat hlasování o nedůvěře, ať to udělá. Využiju to k tomu, abych české občany seznámil s tím, kolik peněz nemohla ČR vyčerpat z evropských fondů kvůli nesrovnalostem za posledních 15 let,“ odpověděl premiér na výzvu občanských demokratů.

Dnešní Radiofórum se vás ptá:  

Měli by poslanci vyslyšet volání opoziční ODS a hlasovat o potvrzení důvěry koaličnímu kabinetu ANO-ČSSD? Věříte slovům ministryně financí Aleny Schillerové, že v případě střetu zájmů disponuje nástroji, jak částku vymoci zpět? Měla by Sněmovna řešit audit teď, nebo počkat na oficiální zveřejnění zprávy?

Napište nám do komentářů, hlasujte v této anketě, nebo napište na Facebook a Twitter (#Radiofórum). Hlavně ale poslouchejte živé vysílání Plusu od 12:34. 

Spustit audio
autor: Český rozhlas Plus

Související