HLASUJTE: Kontrolujete, co vaše děti dávají na sítě nebo jaké weby navštěvují?

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Dávat dětem počítače do škol je snadné a fotogenické. Ale nafotit skutečné zlepšení ve škole je nesrovnatelně obtížnější a politici si toho jsou dobře vědomi. Je jim jedno, že přitom dítěti vkládají do rukou nebezpečnou hračku
0:00
/
0:00

S našimi dětmi to ještě není tak zlé. Sice nezanedbatelná část tráví čtyři (a víc) hodin denně před obrazovkou nebo u mobilu, ale většina má svůj volný čas nějak organizovaný.

Alespoň to vyplývá ze studie Health Behaviour in School-aged Children (HBSC), do které se zapojilo 230 českých škol a 13 tisíc dětí. Organizovaným aktivitám se věnuje 86 % školáků ve věku 11–15 let. Pouze každé sedmé dítě nemá žádný pravidelný koníček nebo sport.

Dnešní Radiofórum se vás ptá:

Víte, jak tráví volný čas vaše děti? Organizujete jim koníčky? Měly by mít děti svůj osobní čas? Omezujete jim délku, kterou tráví s mobilem a počítačem nebo jinými digitálními technologiemi? Kontrolujete, jaké webové stránky navštěvují a co dávají na sociální sítě?

Napište nám do komentářů, hlasujte v této anketě, nebo napište na Facebook a Twitter (#Radiofórum). Hlavně ale poslouchejte živé vysílání Plusu od 12:34. 

Spustit audio
autor: Český rozhlas Plus

Odebírat podcast

Související