HLASUJTE: Je podle vás spolupráce se zeměmi V4 pro nás výhodná, nebo není?

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Premiéři zemí V4 při jednání v Budapešti
0:00
/
0:00

Česká republika se na začátku července ujala ročního předsednictví zemí Visegrádské skupiny. Češi, Poláci, Maďaři a Slováci toto sdružení založili v roce 1991 proto, aby splynuli s evropskými strukturami nebo aby společně likvidovali pozůstatky totalitního systému.

Česká diplomacie často jen blokuje, ale vlastní řešení nemá, tvrdí bývalý diplomat Janyška

Frans Timmermans

Česko od července předsedá visegrádské čtyřce. Premiér Babiš ocenil výhody našeho členství ve skupině naposled, když se Praze společně s Varšavou a Budapeští s podporou Říma podařilo zablokovat cestu do vedení Evropské komise nizozemskému politikovi Fransi Timmermansovi. Mělo by Česko spoléhat na svazek V4, nebo by bylo lepší z této spolupráce vycouvat?

Dnes některé země už ale musejí naopak obhajovat své zásahy do nezávislosti justice nebo svobody médií.

Dnešní Radiofórum se vás ptá:

Je podle vás spolupráce se zeměmi V4 pro nás výhodná, nebo není? Jaký společný zájem dnes mají země Visegrádské skupiny (pokud nějaký vůbec mají)? Jak hodnotíte společný postup zemí V4 při vyjednávání o novém obsazení klíčových evropských institucí?

Napište nám do komentářů, hlasujte v této anketě, nebo napište na Facebook a Twitter (#Radiofórum). Hlavně ale poslouchejte živé vysílání Plusu od 12:34. 

Spustit audio
autor: Český rozhlas Plus

Odebírat podcast

Související