HLASUJTE: Co myslíte, stanou se Piráti součástí příští vlády, jak naplánoval staronový předseda Ivan Bartoš?

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ivan Bartoš po zvolení předsedou Pirátů na sjezdu v Ostravě.

Piráti chtějí v příštích sněmovních volbách uspět natolik, že se chtějí stát součástí nové vlády. V krajských volbách by letos rádi získali 100 mandátů.

Cíle stanovil staronový předseda Ivan Bartoš, který na sobotním sjezdu v Ostravě jasně obhájil post v čele strany. Získal totiž téměř dvojnásobek hlasů (v porovnání se svým nejvážnějším konkurentem, místopředsedou sněmovny Vojtěchem Pikalem).

Další z kandidátů, poslanec Mikuláš Ferjenčík navrhl, aby strana prosazovala legalizaci marihuany. Zisky z ní prý umožní snížit lidem daň z příjmu.

Dnešní Radiofórum se ptá:

Co myslíte, stanou se Piráti součástí příští vlády, nebo ne? Jak podle vás změnil politiku jejich vstup do sněmovny před dvěma lety? A v čem spatřujete rizika spojená s politikou Pirátů?

Napište nám do komentářů, hlasujte v této anketě, nebo napište na Facebook a Twitter (#Radiofórum). Hlavně ale poslouchejte živé vysílání Plusu od 12:34. 

Spustit audio
autor: Český rozhlas Plus

Odebírat podcast

Související