EU se zabývá změnami klimatu

17. listopad 2008

V dnešních Informacích z EU se budeme věnovat globální smlouvě o klimatických změnách a zaměříme se také na léčbu vzácných nemocí v Evropě.

Globální oteplování a změny klimatu patří ke klíčovým tématům politické agendy Evropské unie. Evropský parlament uspořádal 11. listopadu konferenci, na které světoví odborníci diskutovali o globální smlouvě v souvislosti se spravedlivým rozložením ekonomických dopadů klimatických změn ve světě. V první části dnešních Informací z EU vám nabídneme záznam z této konference, na které hovořil mimo jiné ředitel Ústavu pro klimatické změny v Postupimi Hans Joachim Schellnhuber, německý ekonom Ottmar Edenhofer, bývalý hlavní ekonom Světové banky Lord Nicholas Stern a člen Evropského parlamentu Anders Wijkman.

V druhé části se zaměříme na vzácné nemoci, tedy nemoci, které postihují jen velmi malou část obyvatelstva. O úrovni prevence, diagnostiky a léčby vzácných nemocí v Evropě informovala na tiskové konferenci evropská komisařka pro zdraví Androulla Vassiliou.

Audiovizuální materiál tiskového střediska EU

Premiéru pořadu Informace z EU si poslechněte dnes ve 23.00. Připravila ho Kamila Drtilová.

autor: Kamila Drtilová
Spustit audio